Projekty IAESTE VŠB

Kdo jsme?
IAESTE je mezinárodní studetnská organizace, která vznikla po druhé světové válce s vizí pomáhat studetům dostat se na mezinárodní stáže. Jsme parta kamarádů, která se snaží získat z vysokoškolského života ještě o něco víc a nyní jsou stáže jen jedním z našich projektů. To, co děláme nás baví a může to bavit i Tebe. Organizujeme různé projekty, kde vidíme, že naše práce má reálné výsledky, což nám při sezení v lavicích chybí. Pracujeme v týmu a zajímá nás každý nový názor.
IAESTE ve světě
Díky studentské organizaci IAESTE studenti technických oborů mohou vyjet na odbornou pracovní stáž do více než 85 zemí po celém světě. Stáže se nejčastěji konají v období prázdnin na dva měsíce, výjimkou ale nejsou ani stáže na celý semestr či na celý rok. Na nás je, abychom zajistili stáže pro cizince v Ostravě, a tak mohli poslat do světa i naše studenty.
Diář studenta
Ostravské IAESTE vydává vždy v září Diář studenta, informační brožuru formátu A6. Rozdává se po celé škole a studenti o něj mají veliký zájem. V diáři jsou vyznačeny všechny důležité dny akademického roku. Také zde studenti najdou užitečné informace o VŠB-TU Ostrava i specifické informace o všech jejích fakultách a všechny důležité dny akademického roku.
Průvodce prváka
Průvodce prváka je brožura formátu A5, která pomáhá v orientaci v prvních dnech na univerzitě. Jsou v ní veškeré informace, které student potřebuje - ať už ohledně studia nebo zábavy mimo akademickou půdu. Obdrží ho každý student prvního ročníku v rámci zápisu do studia, imatrikulace nebo zahájení akademického roku. Průvodce prváka je studentům rozdáván zdarma.
Katalog iKariéra
Katalog pracovních příležitostí iKariéra studentům přehledně představuje nejen profil jednotlivých firem v ČR spolu s aktuální nabídkou volných pracovních míst, ale také i přehled nabídek odborných praxí, stáží, možností zpracování bakalářských a diplomových prací. Také zde studenti najdou užitečné tipy a rady, jak uspět u pohovoru či jak napsat životopis. Katalog je studentům rozdáván zcela zdarma.
Jazykové kurzy
Každý semestr pořádáme jazykové kurzy přímo na půdě univerzity se zkušenými lektory, nebo dokonce s rodilými mluvčími. Neustále se snažíme rozšiřovat spektrum vyučovaných jazyků a lákat další a další studenty, aby se pustili do nového jazyku, nebo si vylepšili ten, ve kterém pokulhávají.
Soutěž BBC
Bridge Builder Contest (BBC) je soutěž, ve které studenti mají za úkol ve stanovené době postavit most z dřevěných špejlí a dalších materiálů a následně tento most podrobit zátěžové zkoušce. Most musí překlenout mezeru 75 cm mezi dvěma lavicemi. Soutěží se v 3 členných týmech. Soutěžící mají 6-7 hodin na stvbu mostu. Je hodnocen nejlepší poměr mezinhmotností a nosností mostu (bourání mostů na konci dne) a také konstrukční řešení, preciznost provedení a originalita mostu (hodnotí porota).